GR1 Precision Titanium Tube
Jun 30, 2026
GR1 Precision Titanium Tube
| Eiendom | ASTM B338-krav | Vår presisjonsgaranti |
|---|---|---|
| Titanium renhet | Større enn eller lik 99,5 % | Større enn eller lik 99,6 % (typisk) |
| Oksygeninnhold | Mindre enn eller lik 0,18 % | Mindre enn eller lik 0,15 % |
| Yield Strength (YS) | 170 – 310 MPa | 180 – 290 MPa |
| Strekkstyrke (TS) | Større enn eller lik 240 MPa | Større enn eller lik 260 MPa |
| Forlengelse | Større enn eller lik 24 % | Større enn eller lik 28 % |
| Hardhet (HRB) | Mindre enn eller lik 70 | Mindre enn eller lik 65 |

OD, veggtykkelse og lengdetoleranser
| Diameterområde (OD) | OD-toleranse (presisjonsgrad) | Veggtykkelsestoleranse | Lengdetoleranse |
|---|---|---|---|
| 6,35 mm – 12,7 mm | ±0,05 mm | ±10 % av nominelt | +3mm / -0mm |
| 12,7 mm – 25,4 mm | ±0,08 mm | ±10 % av nominelt | +3mm / -0mm |
| 25,4 mm – 50,8 mm | ±0,10 mm | ±10 % av nominelt | +3mm / -0mm |
| 50,8 mm – 114,3 mm | ±0,15 mm | ±10 % av nominelt | +3mm / -0mm |
Vi tilbyr ogsåtilpasset-lengde GR1 titanrøropp til15 meterfor applikasjoner som krever færre omkretssveiser i felt. Alle dimensjonskontroller verifiseres ved hjelp avlasermikrometre og ultralydtykkelsesmålereved tre separate sjekkpunkter under produksjonen.
Visuelle og NDT inspeksjonskriterier
A presisjons GR1 titanrørkan møte alle dimensjonale mål, men fortsatt mislykkes i bruk hvis overflaten inneholdergroper, riper, laminering eller innebygde forurensninger. Vår produksjonsprosess inkludererkald pilgering og tegning i flere-pass, etterfulgt avsyrebeising eller lysglødningfor å produsere en glatt, oksid-fri overflate.
| Defekttype | Avvisningskriterium | Inspeksjonsmetode |
|---|---|---|
| Riper / hull | Dybde > 0,05 mm eller synlig for det blotte øye | Visuelt (sterkt lys) |
| Groper / Pinholes | Enhver grop > 0,1 mm diameter | Boreskop / forstørrelseslinse |
| Laminering / sømmer | Eventuelle bevis | Ultralyd (UT) |
| Innebygde forurensninger | Eventuelt fremmed materiale | Eddy Current (ET) |
| Oksidasjon / Misfarging | Ikke-uniform farge utover glødingssonen | Visuell + spektrometer |
For kritiske bestillinger tilbyr vi100 % ultralydtestingå oppdage feil under overflaten så små som0,1 mmi dybden. Dette sikrer at dinGR1 titan sømløst rørkommer fri for skjulte defekter som kan kompromittere trykkretensjon eller utmattelseslevetid.
3-trinns inspeksjonsprosess for GR1 titanrør

| Scene | Inspeksjonstype | Utstyr | Akseptkriterium | Hyppighet |
|---|---|---|---|---|
| 1. Råstoff | Kjemisk verifisering | OES spektrometer | Ti større enn eller lik 99,5 %, O mindre enn eller lik 0,18 %, Fe mindre enn eller lik 0,20 % | Hver varme |
| 2. I-prosess | Dimensjonssjekk | Lasermikrometer | OD per toleransetabell | Hver tube |
| 2. I-prosess | Overflateinspeksjon | Boreskop + visuelt | Ingen groper, riper eller sømmer | Hver tube |
| 3. Endelig utgivelse | Ultralyd (UT) | Digital UT-feildetektor | No subsurface flaws >0,1 mm | Per bestillingsspesifikasjon |
| 3. Endelig utgivelse | Eddy Current (ET) | ET testsystem | Ingen kontinuerlige feil | Per bestillingsspesifikasjon |
| 3. Endelig utgivelse | Mekanisk testing | Strekktester | YS 170-310 MPa, Lengre større enn eller lik 24 % | Per varme |
Hvert eneste rører merket med avarmenummersom sporer tilbake til den originale svampen titan batch. Du vil motta enMill Test Report (MTR)som inkluderer alle kjemiske, mekaniske og NDT-resultater - ikke som et generisk sertifikat, men som etbatch-spesifikk, rør-for-rør-rapportfor kritiske bestillinger.
Be om fullstendig inspeksjonsrapport for GR1-rør
Vår fabrikk

| Produksjonsstadiet | Prosessdetaljer | Kvalitetskontrollpunkt |
|---|---|---|
| 1. Svampvalg | Ti-svamp med høy-renhet (større enn eller lik 99,6 %) | OES kjemisk verifikasjon |
| 2. Elektrodepressing | Komprimert svamp inn i elektroder | Kontroll av vekt og tetthet |
| 3. VAR-smelting (x2) | Omsmelting av dobbel vakuumbue | Kjemisk homogenitet verifisert |
| 4. Billetsmiing | Smidd til runde emner | Ultralyd inspeksjon av emner |
| 5. Roterende piercing | Produksjon av hule skall | Veggtykkelsesskanning |
| 6. Kald pilgering | Reduksjon av flere-pass til nesten-endelig størrelse | Dimensjonskontroll etter hvert pass |
| 7. Kald tegning | Endelig presisjonsdimensjonering | Laser OD/ID måling |
| 8. Vakuumgløding | Stressavlastning + kornforfining | Hardhet + kornstørrelse test |
| 9. Retting | Roterende retting | Retthet Mindre enn eller lik 0,5 mm/m |
| 10. Endelig NDT | UT + ET + visuell | 100 % inspeksjon per bestilling |
Emballasje

| Emballasjelag | Materiale | Beskyttelsesfunksjon |
|---|---|---|
| Lag 1 (indre) | Syrefritt-VCI-papir | Forhindrer oksidasjon og korrosjon |
| Lag 2 | Individuell PE plasthylse | Tetter mot fukt og støv |
| Lag 3 | Avstandsstykker av polyuretanskum (ender + midt-spenn) | Forhindrer rør-til-rørkontakt og hulling |
| Lag 4 (ytre) | Kraftig-trekasse eller stålramme- | Støtdemping, sjøfraktsertifisert- |
| Emballasjedetalj | Spesifikasjon |
|---|---|
| Sertifisering av trekasse | ISPM 15-kompatibel (varme-behandlet) |
| Intern støtte for OD < 10mm | Kartongkjernerør for å hindre bøyning |
| Buntvekt | Mindre enn eller lik 500 kg per bunt for sikker håndtering |
| Merking | Varmenummer, størrelse, karakter og PO på hver bunt |
FAQ
Q1: Hva er forskjellen mellom GR1 og GR2 titanrør?
Svare:GR1 harhøyere renhet (99,5 % vs. 99,2 %) , lavere oksygeninnhold (0,18 % vs 0,25 % maks), og ermykere og mer formbareenn GR2. GR1 er ideell for kaldbøying og fakling, mens GR2 gir litt høyere styrke for generelle-applikasjoner. Velg GR1 når prosessen involvereralvorlig deformasjon; velg GR2 forstrukturell styrkemed moderat forming.
Q2: Kan GR1 presisjons titanrør sveises?
Svare: Ja, GR1 titanrør kan sveisesved hjelp av GTAW (TIG) eller plasmasveising med100% argon skjermingpå både for- og baksiden av sveisesonen. Titan er svært reaktivt for oksygen ved sveisetemperaturer, så riktig beskyttelsesgassdekning er avgjørende. Vi anbefaler enminimum 99,999 % ren argonog et etterfølgende skjold for å forhindre sprøhet.
Q3: Hva er maksimal driftstemperatur for GR1 titanrør?
Svare: Maksimal anbefalt langtidsbrukstemperatur-er 300 grader (572 grader F). Over denne temperaturen begynner GR1-titan å absorbere oksygen fra luften, og danner et sprøtt alfa-lag som reduserer duktiliteten. For periodisk bruk, temperaturer opp til400 graderkan være akseptabelt, men vi anbefaler på det sterkesteoverflatebeskyttelse eller inert atmosfæreover 300 grader.
Q4: Leverer du Mill Test Reports (MTR) for hver batch av GR1-rør?
Svare: Ja, vi tilbyr 100 % sporbare Mill Test Reportsmed hver sending. Hver MTR inkluderer kjemisk sammensetning, mekaniske egenskaper, NDT-resultater og varmetall. For kritiske bestillinger kan vi tilby enrør-for-rør-rapportmed individuelle serienumre. Vi beholder testkuponger i minimum 5 år for full sporbarhet.
Spørsmål 5: Hva er minimum bestillingsmengde (MOQ) for GR1 sømløse titanrør?
Svare: Vår MOQ er 50 kg per størrelsefor standard papirstørrelser (6,35 mm, 12,7 mm, 19,05 mm, 25,4 mm OD). For tilpassede diametre eller veggtykkelser er MOQ vanligvis100 kg. Vi forstår at noen prosjekter krever prøvemengder -vennligst kontakt osså diskutereprøvebestillingerså liten som10 kgfor kvalifikasjonsformål.
Q6: Hvor lang er leveringstiden for GR1 presisjons titanrør?
Svare: Lagerstørrelser sendes innen 3 virkedageretter ordrebekreftelse.Tilpasset-GR1-rørvanligvis krever20–25 virkedageravhengig av mengde og dimensjonskompleksitet. For presserende prosjekter har vi sikkerhetslager av de mest populære størrelsene (12,7 mm, 19,05 mm, 25,4 mm OD x 0,89 mm – 1,2 mm WT) klar for umiddelbar utsendelse.
Q7: Er dine GR1 titanrør ASTM B338 / ASME SB338 kompatible?
Svare: Ja, 100 % av våre GR1 titanrør er produsert og testet i henhold til ASTM B338 / ASME SB338standarder. Vi overholder ogsåASTM F67for medisinske-titanrørapplikasjoner. Våre MTR-er angir tydelig gjeldende standard og inkluderer alle testdata som kreves for samsvarsverifisering.







